| imStorm3r a întrebat:

Salut, am 16 ani si anul asta voi merge singur in Germania si in Anglia. Este complicat aeroportul?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Singur,zici?!---din pacate, nu poti iesi din Romania fara a avea un insotitor major si fara o declaratie notariala semnata de catre ambii parinti.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu-i deloc complicat, sunt oamenii care te vor ghida si nu numai daca ai acelasi drum cu unul dintre pasageri, urmeaza-i. Si la mine la inceput a fost stresant, dar apoi m-am descurcat. Stai fara stres!

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei merge singur in Germania si Anglia fiind minor.
Fiind minor, parintii au obligatia sa te insoteasca, sau sa-ti plateasca insotitor, deci, nu vei fii singur, te va prelua cineva si ma merge cu tine prin aeroport, dupa care te urca in avion si te preda unei stewardese.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, e extrem de complicat de oarece nu ai voie sa parasesti tara fara un parinte, chiar daca ai imputernicire de la ei

| suntserios a răspuns (pentru DaniTDCI):

Cum sa nu ai voie sa parasesti tara fara un parinte?

| imStorm3r explică:

De la 16 ani se poate calatori singur fara insotitor.

| suntserios a răspuns (pentru imStorm3r):

De unde ai scos informatia asta falsa? La 16 ani vei avea insotitor pentru zboruri internationale si te vor indruma ei in aeroport