| farebil a întrebat:

Salut am 16 ani si peste 1 saptamana trebuie sa plec din Italia in Austria pentru un concurs de MMA as dori sa va intreb daca am nevoie de procura de la parinti pentru a iesi din Italia, tinand cont ca Italia si Austria sunt in spatiul schengen, raspundeti doar daca stiti 100%, Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o procura (de fapt este declaratie). De acest act ai nevoie doar pentru iesirea din Romania. Este destul daca ai carte de identitate sau pasaport in termnul de valabilitate.

2 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Salut, nu stiu 100%, da am vazut un raspun de la Ioandelasal, ca doa daca iesi din Romania ai nevoie de procura de la parinti, in rest poti calatori singur.