| CarlosBogdan17 a întrebat:

Salut! Am 16 ani, sunt in clasa a x-a si urmeaza sa incep practica la o unitate hoteliera,dar e prima oara si nu stiu cum sa iau comanda unui client,stiu ca o sa ma invete in practica,dar totusi vreau sa stiu si sa fiu pregatit!
O alta problema ar fi, cum fac fata daca am prea multe comenzi,adica daca ma incurc in bani, daca uit unde sa duc comenzile si nu vreau sa pic intr-o situatie jenanta.
Daca poate cineva sa`mi spuna toate informatiile cerute(daca se poate si suplimentare) as fi foarte recunoscator, va multumesc mult!

1 răspuns:
| CrazyTeenager a răspuns:

Cred ca te vei descurca si totul va veni de la sine, ar trebui sa te relaxezi putin, nu e chiar o activitate atat de dificila, nu-ti pot descrie in detaliu deoarece nu lucrez in domeniu, totusi poate mai jos va urma sa iti descrie cineva cu experienta in domeniu, oricum keep calm.