| anonim_4396 a întrebat:

Am fost in gara la CFR si mi s-a zis ca putem lua bilete cat sa nu depasim mai mult de 4 trenuri. Nu inteleg. Daca am nevoie de mai multe bilete care sa depaseasca acest numar de trenuri, pot veni atunci in alta zi ca sa imi mai iau pentru aceeasi lunga calatorie? Cum functioneaza? Sunt student si am legitimatie gratuita.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti student si nu intelegi o "problema" atat de simpla? laughing
De la caseria garii iti poate da bilet pentru o ruta pe care folosesti maxim 4 trenuri, adica poti schimba /suspenda ruta de 3 ori. Daca vrei sa mergi cu mai multe trenuri pe traseu, atunci dupa a patrulea tren trebuie sa iei bilet nou pentru continuare.

| Bizon95 a răspuns:

De unde pana unde in BALARII trebuie sa mergi tu de ai nevoie sa schimbi trenul de mai mult de 3 ori?!?
NU am auzit niciodata de asa ceva
si crede-ma, CHIAR SUNT CURIOS, asa ca te rog sa imi raspunzi tongue

oricum raspunsul la intrebarea ta e PUR FIZIC, efectiv biletele au un format, care e limitat, asa ca FIZIC nu pot trece acolo mai mult de 4 trenuri, ineptie pur a la rrrrominica, DEH!