| T4zu a întrebat:

Am o intrebare care se adreseaza tuturor cunoscatoriilor. Vreau sa ma duc la mare cu masina, insa am tot auzit tot felul de speculatii cum ca s-ar plati o anumita suma de bani pe km, pentru autostrada soarelui. M-am documentat si am vazut ca se plateste doar o taxa la podul Fetesti-Cernavoda.
Intrebarea: Pe langa acea taxa de (13 lei pentru. masina 8+1locuri), mai trebuie sa platesc si alta taxa?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Platesti doar rovigneta si taxa de la Fetesti, atat aaa si combustibilul happy

Vacanta placuta

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit tu tampeniile alea. Platesti taxa de pod la fetesti si atat

| mihai69 a răspuns:

Taxa de drum, prin cumpărarea rovinietei electronice.

| Wøodenpints a răspuns:

Ai bani sa te duci la mare cu mașina, da îți faci griji de niste taxe de drum?
Probabil ești unul dintre săracii ăia care are smartphone fără credit pe el și pleacă la mare cu schnitzele făcute acasă băagte în pungi ca să mai economisească din banii de mâncare pe drum și în prima zi.

| suntserios a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mai nou litoralul e rezervat doar snobilor ca tine carora le e rusine sa manance un schnitzel facut acasa?

| Wøodenpints a răspuns (pentru suntserios):

Nu boss, da ziceam că-i așa de bun simț să nu te duci acolo cu ultimii lei din portofel, doar pentru simplul motiv de a fi la mare.
eu n-am mai fost acolo de vreo 7 ani. urăsc adunătura aia de gherțoi în slipi.

| suntserios a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu e treaba ta sa ii spui ce face el cu ultimii bani din portofel, daca vrea sa se duca la mare se duce la mare.

| Wøodenpints a răspuns (pentru suntserios):

Și uite așa se umple țara de scârțari care mănâncă niste parizer o dată la 2 zile, da simulează că ar avea colacul de la wc placat cu aur.

| OrangeFga a răspuns:

Nu, se plateste doar o taxa. Daca s-ar plati pe fiecare km cred ca n-ar mai fi nimeni la mare.
Distractie Placuta la mare!