| Bogan9028 a întrebat:

Salut, am o problema..imi este teama sa merg cu avionul, pana acum am fost numai cu masina iar acum voi face un zbor de vreo 4 ore, cum sa imi treaca teama asta?

Răspuns Câştigător
| Shìzuko a răspuns:

Eu m-am dus cu avionul de 2 ori pana acum si nu s-a intamplat nimic,
nu trebuie sa iti faci griji in legatura cu el.
E ca si cum ai fi in masina dar e o senzatie mult mai tare si peisajul...nu am cuvinte mai ales cand mergi printre nori si iti apare vreun curcubeu si treci prin el...o senzatie unica.
Faza rea e ca nu poti sa iti tii telefonul deschis si nimic altceva...dar aparatul foto da poti pentru un pic de timp.

Deci, nu iti fa griji pentru ca avionul e cel mai sigur mod de transport existat vreodata.
Teama iti poate trece foarte usor, trebuie sa admiri minunatul peisaj si totul dispare.

3 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Cu avionul exista riscul de prabusire si de explodare. straight face
Daca pilotul este bun nu trebuie sa-ti faci griji.
Lasa temerile si gandeste la ceva frumos.

| Xenya a răspuns:

Poti sa dormi pe parcursul zborului!"pati sa dormi pe cale naturala sau ajutat de pastile", dar e mai bine pe cale naturala, sau poti sa iti ocupi timpul cu altceva si sa nu te mai gandesti ca esti in avion! Zbor placut happy!

| nicoleta2714 a răspuns:

Incearca sa nu stai la geam, si sa te gandesti la faze care ti-au placut cel mai mult, faze amuzante de ex