| DonAdrian a întrebat:

Salut. Am reședința in Austria. As dori in viitorul apropiat sa ma intorc in țară pentru 3 zile maxim. Știe cineva situația actuală legata de carantină? Domiciliul il am in tara am uitat sa mentionez

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ma intorc in țară pentru 3 zile maxim~

una la intrare
una; a ie; ire
una pe durm

deci mai bine stai acasă (mă rog... in Austria)

| DonAdrian explică (pentru sierra1):

Fac 8 ore pe drum. mi ai răspuns doar sa te aflii in treaba. Mulțumesc

| badpanda a răspuns:

Si nu v-au bagat internet in haustria?

| DonAdrian explică (pentru badpanda):

Alt băgător de seamă, frate, asa de rau va plictisiti? Scrie foarte clar pe internet,, ca difera foarte mult intrarea in tara in functie de situatia fiecăruia in parte. Una e ce scrie pe internet alta e cand esti acolo. Hai fugi si dai cu răspunsuri ironice in alta parte.

| sierra1 a răspuns (pentru DonAdrian):

Maxim(um) trei zile - cum spuneam, nu te mai deranja să vii, stai in vamă la unguri de te plictisești.

Apropo, "să te aflii" e cu un singur "i" dar in max trei zile n-ai de unde invăța. Dacă ințelegi...

| badpanda a răspuns (pentru DonAdrian):

Unde scrie bre ca difera?
Austria este pe lista verde nu faci carantina, nu ai nevoie de test sau de vaccin daca vii cu masina personala.
La intoarcere in Austria se schimba datele problemei.
Cu doua zile inainte verifici pe MAE.ro ce vor austriecii.

https://media.hotnews.ro/......-lista.pdf