| Mrganea a întrebat:

Salut, am voie sa transport in bagajul de cala in avion un glonț gol de arma de vanatoare? (un cartuș gol, deja trans, inactiv, doar tubul acela de metal)? Raspundeti repede va rog ca nu vreau sa intampin probleme

4 răspunsuri:
| nananaan a răspuns:

Cel mai bine suni la companie și întrebi, nu cred că e cineva care știe răspunsul aici.

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai lua asa ceva dupa tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl pui în bagajul de cală, el va fi observat de camera video. Bagajul va fi desfăcut pentru inspecție, căci pe camera video nu se vede dacă e cartuș gol sau plin. Din acel momet chiar dacă el este gol, vei deveni suspect și vor proceda la un control amănunțit al bagajului, vor căuta indentitatea ta în bazele de date pentru teroriști, sunt în stare să te pună la raze X să vadă dacă nu ai ascuns armament în fund. Dacă nu ai un motiv sentimental foarte profund care te face să iei acel cartuș tras cu tine, e mai bine să renunți.

| Bizon95 a răspuns:

Eu l-as lua in buzunar si l-as arata la inspectia de securitate cum ca e un suvenir, cu valoare sentimentala si ii arati ca e gol
si il arati din prima, inainte sa se uite, ca sa fie clar ca nu ai nimic de ascuns

insa intr-adevar e o problema, alora li se poate pune pata si sa te caute in toate cusaturile si toate... GAURILE
deci, sa fii sigur ca, CHIAR VREI SERIOS sa transporti asa ceva!