| Kwiat a întrebat:

Am vrea cu familia sa plecam la salinele din Praid.
As vrea sa intreb:
1) unde e mai convenabil sa te opresti
2)eu fiind asmatica cit se permite sa stau in salina
3) cit de curat e strandul de apa sarata

P.S. Iubesc foarte mult curatenia.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Www.salinapraid.ro
http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/sovata-praid,92,1213/
În subteran stai exact cât îți recomandă medicul.

| TheAce a răspuns:

Nu ai precizat de unde vii ca sa imi dau seama unde ar trebui sa te opresti. Recomand Sovata, statiunea a fost renovata recent. Lacul Ursu arata impecabil acum. in privinta astmului tau, intreaba un medic, e cel mai sigur. probabil insa ca nu vor fi restrictii in conditiile in care probabil te duci la Praid tocmai pentru a te vindeca de astm, in timp (un prieten a facut 4 ani de ''cura'' Praid-si Marea neagra si a scapat definitiv de probleme).