| Anonimus1358 a întrebat:

Salut, as dori si eu sa stiu ce spun stewardesele la decolare.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mi-am adus aminte de un film, o comedie veche, care mi-a placut foarte mult (nu-mi mai aduc aminte titlul).
Secventa a fost la decolarea unui avion low-cost, in care pasagerii trebuia sa vasleze.
Stewardesa a strigat la calatori ceva asemanator: "Legativa centurile sa nu va pierdeti pantalonii in caz de prabusire! ). big grin

Oare stie cineva titlul filmului?

| darrio2007 a răspuns:

La decolare nu spun nimic pentru ca se aseaza pe locurile lor si isi pun centura fiecare. Dupa decolare spun despre caracteristicile zborului, instructaj in caz de prabusire, amerizare etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stuardesele salută publicul din partea comandantului aeronavei. anunță ruta și durata zborului, ora aterizării. Solicită pe pasageri să își lege centurile de siguranță în vederea decolării. Apoi prezintă procedurile pentru cazuri de urgență, utilizarea măștii de oxigen.

| mihai69 a răspuns:

„Cu Dumnezeu înainte!", după care-și fac o cruce mare.

| Catrice a răspuns:

Va mulțumim ca zburați cu noi!
Nu va garantam siguranța zborului sau vreun suport în caz de ajutor, deci sunteți pe cont propriu. În cazul unei prăbușiri, aveți posibilitatea de a fura oxigenul vecinului, banii, arcul, telefonul, ce găsiți la îndemână. Noi nu va vom supraveghea!
De asemenea, dacă săriți din avion înainte de decolare, nu este problema noastră!
Dacă intrați din întâmplare în cabina de pilotaj, aveți permisiunea de a sta la taclale cu piloții, eventual sa împărțiți un whiskey sau vodcă. Pentru abonamentul pe minut de numai 100€, puteți chiar pilota avionul!
Va asiguram mâncarea, dar nunta asiguram și calitatea sau valabilitatea acesteia!
Va dorim un zbor cat mai plăcut!

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Ar fi bine să menționezi că ai glumit. S-ar putea să te creadă cineva.
Dar poți încerca la Comedy Show. Mai bagi ceva cu referire la chakrele esențiale pentru perpetuarea speciei și faci un ban.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Îmi imaginez ca cineva cu niște neuroni înțelege diferența dintre gluma și seriozitate.

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Da, dar vei constata treptat că mulți au neuroni, puțini îi folosesc, iar unii nu înțeleg de glumă. pe situl meu o să găsești multe umoristice dacă ai timp și kef. https://dosarelexsikix.blogspot.com

| ziftode a răspuns:

Inchideti telefoanele sau puneti-le in airplane mode

| Csander a răspuns:

Niste reguli care trebuiesc urmate in caz de prabusire.