| minix20 a întrebat:

Salut, as vrea sa calatoresc cu trenul si stiu ca daca esti elev beneficiezi de o reducere de 100 la suta, adica mergi gratis.
dar treaba e ca eu am carnetul vizat pe anul scolar 2021/2022 dar acum am luat vacanta de vara, intrebarea mea e urmatoarea, mai pot calatori cu el pana incepe scoala sau trebuie vizat pe 2022/2023?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, se poate merge pana la 1 septembrie. Dupa trebuie sa astepti sa fie vizat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da. Pana începe următorul an școlar. Ca știu și ei ca nu ai cum sa ai carnetul vizat acum. Poți circula liniștit pana in Septembrie.

| flamingloss a răspuns:

Poti merge gratis cu carnetul vizat pe 2021/2022 pana cand incepe noul an scolar. Apoi da, va trebui sa ti-l vizezi.