| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
As vrea sa stiu daca in tarile Italia, Spania, Franta si Olanda mai am nevoie si de altceva in afara de buletin pentru a intra (am nevoie si de pasaport sau vize speciale?).

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Nu nu ai nevoie de nimic..numai de buletin

13 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

In tarile membre ale Uniunii Europene poti intra numai cu buletinul sau cartea de identitate.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu stau in Spania si iti recomand sa iei pasaportul, fratele meu este in proces cu guardia civil de aici pentru ca avea buletinul fals, ceea ce nu este adevarat ca el are acte in regula, aici e de cativa ani. asa ca de asta sa inventat pasaportul

lolita
| lolita a răspuns:

Nu stiu de ce toti insistati pentru ca mie mi-au cerut pasaportul in austria, acum fiecare face ce vrea dar eu zic ca mai bine iei pasaportul. succes si sper sa nu ai probleme.

mlm
| mlm a răspuns:

Poti merge numai cu C I, pentru ca tarile enumerate de tine fac parte din U E.

| kh1ss a răspuns:

Carte de identitate...atat

| cely a răspuns:

DOAR BULETINUL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. nu -ti trebuie decat buletinul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"numai de buletin" se zice in romania, dar in spania de exemplu s-au gasit buletine false, eliberate de primarii, asa ca mai bine sa ia pasaportul ca de aia s-a inventat. aasta spre binele lui sa nu aiba probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar buletinul. atat. ca si mama s-a dus si trebuie doar buletinul. pup:*:

| kitiku a răspuns:

In ue doar cu buletinul, si sa nu incalci regulile de bun simt. daca nu le stii, informeaza-te

| mioara_1431 a răspuns:

cu buletinul

| radu_2634 a răspuns:

C. I. da, dar e daca ai pasaportul foloseste-l. Scapi de privirile si intrebarile dubioase ce mai apar din cand in cand.

| cristi24mar a răspuns:

Iti ajunge buletinul,