| Goddessss a întrebat:

Care tara merită mai mult vizitata? Polonia sau Cehia?
Daca ati fost in una din ele, va rog sa imi descrieți cum a fost.
Gen oamenii, mancarea, preturile, peisajele etc.
Ty!

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Îți recomand Cehia, mâncarea e foarte bună, prețurile sunt cât de cât ok, peisajele sunt minunate, iar oamenii sunt foarte amabili.
Sigur o să îți placă acolo.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost și în Polonia și în Cehia.
Cehia îmi era oarecum familiară, căci am trăit printre cehi când am lucrat în vacanțe la mare și le știam limba. Au o civilizație care seamănă puțin cu cea a nemților, deoarece au fost mult timp în imperiul austriac. În Polonia, în cea mai mare parte a ei e o câmpie cu lacuri și păduri, oameni calzi dar cu o limbă care zgârie urechile. Mâncarea e ok peste tot. Prețurile s-au mai schimbat de atunci.
Eu zic să începi cu Cehia, dar merită vizitate amândouă.