| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce ar fi de vizitat interesant in Budapesta?
Nu imi trimiteti link-uri, doar ce ati vizitat personal si v-a placut.
Si in afara de biserici, manastiri, cetăți.
Mersi

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Budapesta e un muzeu in aer liber la ce arhitectura au. E suficient sa mergi pe strazi si sa te uiti stanga dreapta.
Palatul parlamentului, spa urile lor, podurile peste dunare, croaziere, au o piata imensa de alimente

| maphiotul explică (pentru suntserios):

Parlamentul nu ma intereseaza
La baile szeceni (nu cred ca am scris bine) am fost
Stii cum se procedeaza sa faci o croaziera si cam cat costa de persoana?
Stii adresa la piata de alimente?

| suntserios a răspuns (pentru maphiotul):

Piata: Budapest, Vámház krt. 1-3, 1093 Ungaria

Croaziere cred că găsești la tot pasul pe malurile Dunarii

| maphiotul explică (pentru suntserios):

Mersii
Si nu stii cat ar fi aproximativ de persoana?
Si se poate platii cu cardul?

| suntserios a răspuns (pentru maphiotul):

Cand am fost ultima data pe la ei, in 2019 erau de la 10 pana la 100 euro croazierele, depinde ce alegi, ca sunt si cu cina inclusa, simple, doar cu bauturi, seara, ziua. Nu stiu daca se plateste cu cardul, dar imi inchipui ca da

| maphiotul explică (pentru suntserios):

Ok,mersi

18 răspunsuri:
| maphiotul explică (pentru ReddY25):

Mai citeste odata ce am scris in postare

| maphiotul explică (pentru ReddY25):

Am mentionat in intrebare sa nu imi trimiteti link-uri

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Ce ar fi interesant de vazut fara aia, fara aia? Parlamentul nu te intereseaza si desi ai fost, ai vazut doar baile Szechenyi.
De fapt, fara aia si fara aia, ce ai vrea sa vezi? Doar crasmele? E pacat sa faci un drum pentru asta. Ai si acasa.
De data asta sunt de acord cu @suntserios. Budapesta este un muzeu in aer liber.
Daca ar fi sa-ti dam o lista, mai buna ar fi lista postala a adreselor din Budapesta. Nu e cladire sa nu aiba ceva de vazut. Cat despre croaziere, stau barcile una langa alta la pontoane. Nu stiu preturile, nu am avut timp de stat.

| maphiotul explică (pentru Vântulalb):

Fara chestii bisericoase gen, fara ziduri inutile sau alte betoane
Ce te deranjeaza daca vreau sa vad ceva frumos, pozitiv?

| maphiotul explică (pentru Vântulalb):

Si nu fac drum,, doar pentru asta"
E in drumul meu cand vin acasa si nu am o saptamana la dispozitie sa vizitez toata budapesta

| Vântulalb a răspuns (pentru maphiotul):

Oare tu stii ce vrei?
In conceptia ta ce inseamna "frumos, pozitiv"? Ca... mai nimic nu-ti place.

| maphiotul explică (pentru Vântulalb):

Uite ca greșesti
Imi place ce mi-a recomandat suntserios
In afara de palatul parlamentului happy

| maphiotul explică (pentru Vântulalb):

Si tie daca nu iti convine ignora-ma si dispari de aici ca nu am chef de scandal