| stalin a întrebat:

cer ajutorul celor din Bucuresti in urmatoarea problema:duminica urmeaza sa ajung in Bucuresti, am treaba in zona bulevardului Magheru.intrebarea mea e daca cunoasteti cumva vreo pensiune sau hotel mai ieftin in zona.asta in ideea in care eu trebuie sa fiu luni dimineata la ora 8 fix in fata la Interontinental,si as vrea sa ma cazez undeva mai aproape de locatie,ca nu ma pierd pe starzi pe acolo, si mai ales ca am auzit ca traficul dimineata e demential in Bucuresti...asadar,astept sugestii de la voi! multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chiar lângă Inter e Bucharest Comfort Suites; prețuri cam de la 200 de lei în sus (4 stele). Nu departe, în Piața Rosetti - Hotel Banat prețuri de pe la 150 de lei pe noapte.
Poți căuta pe net apartamente în regim hotelier în zonă. Sau cum a spus deja altcineva: o pensiune pe lângă Gară sau pe lângă altă stație de metrou (Piața Sudului, Apărătorii Patriei, Tineretului - cam astea sunt zone relativ mai sigure și ieftine), posibil să găsești ceva pe la 100 lei; de acolo cu metroul nu faci mai mult de jumate de oră până la Universitate / Intercontinental / Magheru.

| johnnny123 a răspuns:

Ieftin in zona aia nu vei gasi cu siguranta.

Dar la Intercontinental ai statia de metrou Universitate, care permite accesul foarte rapid dintr-o zona mai ieftina, de exemplu Berceni.

Sfatul meu este sa-ti cauti ceva ieftin in zona Piata Sudului, Aparatorii Patriei, Brancoveanu sau Eroii Revolutiei, si de acolo esti la Intercontinental in 15 minute cu metroul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

N-ai un prieten sau ruda in Bucuresti? Ii poti da ceva de cazare sau altcineva din anturajul tau care sa aiba aceasta recomandare?

| AliGab a răspuns:

Dac nu gasesti in Bucuresti, poti sa te cazezi in Ploiesti si sa pleci devreme de acolo (gen 6 dimineata plecarea din Ploiesti) ca sa poti fi sigur/a ca ajungi la 8 la universitate

| stalin explică (pentru AliGab):

Mersi mult!

| stalin explică (pentru AliGab):

Multumesc!