| Valy4567 a întrebat:

Salut. Comuna Pantelimon de lângă București este în carantină 14 zile și ai nevoie de declarație pentru a intra acolo. Am auzit însă că poliția nu oprește autobuzul STB și că așa poți intra în comună fără declarație. Este adevărat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca unul a mers intr-o zi cand nu a fost Politia la ora aceea, nu se poate generaliza, fiindca aceste verificari se fac aleator, la statii diferite, ore diferite si in zile diferite.
Riscul iti apartine cat si amenda.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Că poliția nu oprește autobuzele o fi adevărat, dar că poți să umbli pe-acolo fără declarație, nu este. La orice control de rutină riști o mare amendă.

| NunuNini a răspuns:

Nu este adevarat!
Te poate opri in comuna, sau poate opri autobuzele mai rar.