Întrebare recomandată | reeebook a întrebat:

Salut, cu ce imi recomandati sa merg din Bucuresti la covasna (adica sa plec cu masina mea sau sa dau banii pe bilet de tren?) cu care platesc mai putin? dau funda si lasati un pret sa-mi fac o idee Multumesc

Răspuns Câştigător
| passispass a răspuns:

Mai bine cu trenu ca merge direct la destinatie si platesti mult mai putin. Funda :*

5 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Cu tren ai schimbare (in Brasov), iar cu masina ai drum direct. O ruta cu masina e:Bucuresti-(autostrada Bucuresti-Ploiesti)-Sinaia-Predeal-(soseaua de centura a Brasovului; are 2 benzi pe sens; sau poti sa treci prin oras, dar e mai aglomerat)-Harman-Chichis-(unde vrei sa ajungi)
Sau ai putea vedea autouze. Un site cu mersul autobuzelor e autogari.ro.

| Ch_Alina_1980 a răspuns:

Cu trenul

| valentingb a răspuns:

Uite optiunile: 1. Calculeaza consumul masinii tale pe acea distanta. 2. Intra pe www.autogari.ro si vezi cat costa sa mergi cu maxi-taxi sau microbuz/autobuz. 3. Intra pe www.mersultrenurilor.ro si vezi cat costa un bilet de tren.

| AFR81 a răspuns:

Cu trenul vei plati mult mai putin, insa vei ajunge intr'un timp mai lung. Depinde de tine si de motivul pentru care pleci, daca e ceva urgent, du'te cu masina.

| MEIALI a răspuns:

Cu trenul