| catalinovicy a întrebat:

cunoasteti manatiri la care puteti ajunge cu trenul infara de Putna pentru ca acolo au scos trenul? va rog multbig grin

1 răspuns:
| Gabriela_5253 a răspuns:

In jurul orasului Tg. Neamt sunt cateva manastiri frumoase si cu un istoric frumos.
Depinde de unde vii; daca vii prin Pascani schimbi trenul si ai legatura Pascani-Tg. Neamt.
Dar cum manastirile se afla in afara orasului, ai putea ajunge foarte usor cu microbuzul, un taxi sau daca esti un impatimit al drumetiilor, la unele dintre ele poti ajunge si pe jos.
Recomand Manastirea Sihastria, Agapia, Neamt.
Si nu-ti va parea rau deoarece, orasul are si alte obiective turistice, cum ar fi casa memoriala Ion Creanga, Veronica Micle; Cetatea Neamtului si altele.
Daca ai nevoie de ajutor, locuiesc in oras deci de pot ajuta cu detalii.
Sper ca ti-am starnit interesul.