| celentano24 a întrebat:

Salut, daca am 17 ani pot sa iau camera la hotel/pensiune daca iau buletin de adult ceva la mine? Vreau sa merg weekendu asta in Brasov cu niste tovarasi ca am liber de la munca si mna.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu lua alt buletin cu tine, suna inainte si spune ca ai 17 ani si mergi la relaxare, nu faci party in camera.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci cu alt buletin?
O unitate de cazare care se respecta nu cazeaza minori neînsoțiți

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai 17 ani ai buletinul tau daca i ei alt buletin este fals în declaratii si vor chema politia, nu ai de la 14 ani buletin?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti lua legal, dar daca suni din timp pe la pensiuni, gasesti pe cineva care sa te cazeze si asa.