| Unanonimdepetpu a întrebat:

Salut! Dacă am achizitionat un bilet de avion pentru 2 persoane dar numai una poate să meargă pot schimba acea persoana de pe bilet cu alta? Și dacă da, cum fac?

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Da, poți, trebuie sa te uiti cum sa editezi biletul, sa adaugi sau sa schimbi ceva, vei plati taxa schimbare nume pe bilet, care diferă de la companie la companie

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Intreaba acolo de unde ai luat biletele.
Daca ai luat bilete la clasa economic nu cred ca mai poti face mare lucru, dar totusi intreaba.
Sau daca ai luat si asigurare chiar daca e la clasa economic, atunci se mai poate face ceva.
Cel mai bun e sa intrebi direct la compania ce ai luat biletele.Aia or sa iti spuna si ce sa faci in caz ca se poate.

| Roliii a răspuns:

Depinde daca l-ai luat online poate fi simplu, poti sa-l anulezi cu 48 ore inainte de ora zborului si sa ceri bani inapoi sau sa schimbi datele insotitorului si sa platesti ceva in plus daca se cere.