| MrLevy97 a întrebat:

daca eu sunt in italia cu un parinte si vineri plec am declaratie de la celalalt parinte precum ca pot calatori cu celalalt, la iesirea din rom mi-a cerut aceea declaratie, acum la aeroport in italia mai mi-a cere?, ma intorc in romania\am o data pe ia pentru ce este ce pot pati di cauza datei?sad

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Acea data este valabilitatea procurii.Eu cand am plecat in Spania la fel in Romania mi-au cerut acea hartie, dar cand am ajuns aici cei de la aeroport sau uitat la buletin si am trecut mai departe. Uita-te la data procurii si daca nu mai este valabila roaga parintele din tara sa iti faca alta si sa ti-o trimita.Altfel vei risca ca in aeroport sa te intoarca inapoi din cauza procurii.
Iti doresc multa bafta si sa auzim de bine. Sper ca te-am ajutat!happy

| MrLevy97 explică (pentru Teo):

Pai si mie la fel doar cand am ejit din Romania mi-a cerut aici nu, dar acum ca plec in Romania imi cere la aeroport in Italia?

| Teo a răspuns (pentru MrLevy97):

S-ar putea sa iti ceara. tu oricum sa o ai pregatita pentru ori ce fel eventualitate.In Italia nu cred sa iti ceara pentru ca astea sunt bucurosi cand plecam din tara lorlaughing. dar in Romania s-ar putea sa iti ceara.

| MrLevy97 explică (pentru Teo):

laughing o am dar ia avea o data de doua saptamani iar eu am stat doua luni!sad

| Teo a răspuns (pentru MrLevy97):

Atunci spune-i parintelui tau din tara sa iti faca azi la prima ora o procura si sa ti-o trimita de urgenta, daca nu incearca cu asta asa cum este..la urma urmei daca te trece in Italia nu cred sa nu iti dea drumu si in romania..doar nu o sa te tina in aeroport asa degeaba sa fim seriosi.Incearca asa..sincer nu stiu ce sa spun

| MrLevy97 explică (pentru Teo):

Asa e.....ms pentru ajutor man

| Teo a răspuns (pentru MrLevy97):

Nu ai pentru ce si oricandhappy

| Teo a răspuns (pentru MrLevy97):

Man ai putea sa imi dai o fundita la raspunsul asta?big grin..sti cum e cu una in plus e mai binelaughing