| Mrzjliak a întrebat:

Dacă vreau sa merg cu trenul și sa am biletul redus îmi trebuie neapărat carnetul de elev..nu îl mai găsesc și ma întrebam dacă pot primi acea,, reducere,, cu buletinul sau certificatul de naștere.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu se poate. Carnetul de elev semnat si stampilat pentru anul scolar din prezent demonstreaza ca ai statutul de elev si ca poti circula cu reducere sau gratuit, dupa caz.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti trebuie neaparat carnetul de elev, altfel nu ai cu ce dovedii ca esti inca elev si beneficiezi de reducere.
Certificatul de nastere nu este o dovada ca esti inca elev!