| KazakZtan a întrebat:

Salut, de curand am aflat ca vom face o excursie in Muntii Retezat de 2 zile, as vrea sa va intreb cum este pe acolo fiind ca nu am fost niciodata, sunt baruri, restaurante, etc. conditi cat de cat normale intru-un pret acceptabil. sau este plictisitor?

7 răspunsuri:
| alledawn a răspuns:

Depinde unde de duci. La ce cabana mergeti? Ca si eu am fost in muntii Retazat si pot sa iti spun...

| FaShIoNsExYgIrL a răspuns:

Depinde ce cabane alegi.Eu am fost 6 zile in tabara la cabanele Dorulet si... nu prea.Bine,nu pot spune ca nu ne-am distrat,au fost activitati interesante(drumetii, plimbari pe cal gratis o camera mai mare cu multe lumini colorate si muzica la maxim unde se tinea discoteca din doua in doua zilesi karaoke, foc de tabara etc.)dar nu sunt baruri si restaurane iar cel mai apropiat magazin era la vreo 2km distanta(noi am mers cu trasurile). Ti-am zis toate astea in caz ca vrei sa mergi la cabanele Dorulet.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa intrebi asa ceva,sigur nu ai fost niciodata pe munte.
Muntele nu este un centru urban luxos,cu restaurante,baruri,piscina si Spa!
Muntele este natura,padure,oxigen!
Lasa ideile tale de oras, inchide calculatorul si iesi din casa,daca nu vrei maine poimaine sa te numeri printre amaratii aia adunati de Salvamont din vreo rapa pustie!
Mergi pe munte sa-ti oxigenezi plamanii si creierul,uita de baruri si restaurante,du-te sa vezi padurea de aproape,calca si pe pamant nu numai pe asfalt, mii de oameni fac lucrul asta doar pentru sufletul lor, oare de ce?

| CataBossNr1 a răspuns:

Acolo te poti distra la un pret mic.

| CataBossNr1 a răspuns:

Este plictisitor.

| KazakZtan explică (pentru greece12):

Nu a zis nimeni asa ceva, ai inteles gresit. eu vruiam doar sa stiu daca sunt magazine sau ceva o discoteca ceva, ca noi o sa plecam cu niste profe' foarte plictisitoare si nu imi place sa stau la mine in camera cu colegi si sa ascult muzica big grin

greece12
| greece12 a răspuns (pentru KazakZtan):

Ati putea face foc de tabara seara si,uite-asa, n-o sa stea nimeni in camera! Hai, sa te distrezi bine!