| joshua86 a întrebat:

Salut.

Doresc vara asta in concediu sa evit litoralul romanesc.
Ideea ar fi ca nu am vizitat pana acum nici un alt litoral al altei tari.
Nu doresc sa ajung in destinatii extravagante.

As avea nevoie de putin ajutor. cu niste sugestii:
- Unde m-ati sfatuii sa ma duc.
- Prin ce firma de turism.
- Si alte detalii.

10 răspunsuri:
| Piscotel a răspuns:

Iti recomand Grecia pentru o apa a marii perfecta. Nu am nimic de reprosat acolo. Insa preturile sunt cam ridicate. La acelasi pret poti merge in Turcia si sa ai conditii de n ori mai bune (in special daca alegi un program all inclusive, mancarea la greci lasa sincer de dorit). In schimb in Turcia e problema cu plaja si cu apa. Cel putin in Kusadasi era apa curata unde nu era plaja si unde era plaja apa era foarte murdara, plina cu un tip de alge ca niste paie asa.

Ca agentie de turism recomand paralela45, poti sa ai toata increderea.

| marrr a răspuns:

Du-te in Grecia ca e prea tare, am fost anul trecut.Nu stiu cu ce firma de turism am fost dar totusi am mers acolo cu masina proprie adica a parintilorlaughing dar a fost prea tare, eram la un hotel care dadea la plaja, in Nea Moudania si poti vizita si Salonicul, Halkidiki.

| gloria a răspuns:

Ca tara iti recomand Croatia, Turcia, Grecia sau chiar Bulgaria unde serviciile sunt foarte bune compatariv cu ale noastre, preturile la fel, un pachet all inclusive este recomandat mai ales daca pleci in gasca sau cu familia, se poate plati in rate adica inca de pe acum si nu prea simti ca dai asa mult. Iar ca firma intra pe sejur-all-inclusive.ro; sunt seriosihappy

| Aero_2277 a răspuns:

Grecia, Turcia, Bulgaria, Italia, Spania, Franta astea sunt cele mai frumoase.Mai putin Bulgaria.Ca si forma de turism: Omnia Turism, Paralela 45, BIBI Touring, Jinfo Tours.Pretul variaza. Cel mai recomandat este un pachet all inclusive.Si in croatia este frumos dar plajele lasa de dorit.Mancarea in Turcia si in Franta sunt celele mai bune.Eu merg tot timpul cu avionul, o singura data ama fost cu masina si am zis ca nu o sa mai merg mult timp de atunci in colo pentru ca este groaznic.Cu avionul 3 ore iar cu autocar sau masina personala 30 de ore.In nici unul din mijloace nu e comod, dar cu avionul ajungi repede si nu inchilozezi pe cand in masina...mai bine o lasi si mergi pe jos decat cu ea.glumeam.bine are si avantajele ei desigur ca poti sa iti toata casa dupa tine, ceea ce nu-i poti face cu avionul si nici autocarul.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Budva care ii la monte negruwinkinge super acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Muntenegru, este deosebit!

| allexia a răspuns:

Iti recomand Turcia deoarece acolo nu numai ca ai o vacanta de neuitat dar poti vizita foarte multe locuri si poti cumpara aproape orice la preturi mult mai mici decat in Romania.Am fost si eu anul trecut acolo cu masina dar am fost mai multi.Agentia de turism este Funtravel(http://www.funtravel.ro)Am fost in Marmaris unde intr-un hotel de 5* ultra all inclusive 7 nopti a costat 750 euro+1 copil(gratis). Dar daca vrei trebuie sa faci rezervare cam din aprilie ca iti face o redure de 20%

| Annia_1319 a răspuns:

Si in Cipru e frumos. Eu nu am fost dar au fost niste prieteni si au zis ca e foarte ok. Si plaja, si hotelul in care au stat cazati. In Nicosia e foarte frumos si ca hotel ar fi Cleopatra. E de 4****.

| maia_1923 a răspuns:

Anul trecut am fost in Croatia, e foarte frumos. Mi-am facut rezervarea online pe: www.uniline.ro Ai nevoie de min 7 zile, nu rata Dubrovnik, si daca mai ai timp nici Plitvice

| horia2005 a răspuns:

Salut.
M-am intors de citeva zile din Bulgaria. Am fost la ski cu familia. Superb, ce sa-ti spun. Hotel, partii, tot ce vrei la superlativ. Drumul fara probleme. La anul ma voi duce din nou si voi sta mai mult pentru ca se merita. In Romania la ski niciodata. Nu sunt snob dar nu am bani de dat la hotii de pe valea prahovei. Distanta pana la Bansko(statiunea unde am fost) 540 km. Firma de turism se numeste Jeka. Banuiesc ca litoralul lor este pe masura statiunilor montane pe care le au.
La mare am fost in Turcia, la Kusadasi intr-un complex care se numeste Kustur Club, in care ai de toate, de la piscine, teren de fotbal, tenis masa, camp, tir cu arcul, cam tot ce doresti ca sa nu te plictisesti. Binenteles all-inclusive, mancare si bautura la discretie, marea la 2 pasi. Se merita. Agentia se numeste www.rezervare.ro.
Cu alte amanunte iti stau la dispozitie pe mail ratahoria@yahoo.com.
Succes in alegerea ta!
PS. Litoralul romanesc nu merita.