| Porumb_Mihai_1995 a întrebat:

Eu si cu fratele meu vrem sa mergem la niste neamuri in alt oras, si am decis sa mergem cu trenul. Am carnet de student, buletin, dar problema este ca el are 10 ani. Are voie sa vina cu mine? / Poate sa vina cu mine?
P.S.: Nu fugim de acasa, e vorba de 2 zile.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate merge cu tine, nu este nici o problema pe cursele interne.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca tu mergi moca, student fiind. Asa e acum o lege paguboasa si aberanta. Copiii sub 18 ani platesc bilet, plavanii buni de munca care urmeaza mega-facultaturi de somerie au dreptul la calatorii gratis, deh, pentru ca aveti drept de vot, aia mici nu.
Pentru fratele tau mai mic trebuie sa platesti bilet (50% din tariful normal).