| TheUnluckyClaudiu a întrebat:

Imi doresc sa obtin viza pentru USA. Cum se poate obtine viza si care sunt cerintele. Eu mi-as dori, daca se poate sa obtin viza pe viata, gen sa ma mut in USA. Eu am o matusa si un var care locuiesc acolo in Georgia de vreo 26 de ani. Se poate face ceva?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Greu cu presedintele americii care nu vrea sa auda de imigranti. A deportat mexicanii cu avioane militare in tara de origine. Iohanis a incercat sa vb despre eradicarea vizei cu el dar nu cred ca a reusit sal convinga. 3000 sau 5000$ iti trebuie sa poti merge in USA iar viza e delicata

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

A deportat mexicani pentru ca erau ilegali. Omul intreaba de viza nu de trecut ilegal granita

| RAY a răspuns:

Vizele turistice din categoria B-1/B-2 sunt destinate persoanelor care călătoresc în Statele Unite temporar în scop de afaceri (B-1) sau în scop personal sau pentru tratament medical (B-2). În general, vizele din categoria B-1 sunt destinate persoanelor care călătoresc pentru întâlniri cu parteneri de afaceri, pentru a participa la convenţii/conferinţe ştiinţifice, profesionale sau de afaceri, pentru a rezolva probleme legate de proprietăţi sau pentru a negocia contracte. Vizele din categoria B-2 sunt destinate călătoriilor care au un caracter recreativ, inclusiv turism, vizitarea prietenilor sau rudelor, tratament medical sau activităţi cu caracter fratern, social sau de servicii. Deseori, vizele din categoriile B-1 şi B-2 sunt combinate şi eliberate ca o singură viză: categoria B-1/B-2

https://www.ustraveldocs.com/ro_ro/ro-niv-typeb1b2.asp

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deschizi frumos site ul ambasadei si vezi care sunt cerințele pentru viza de emigrant

| acerr a răspuns:

Normal ca se poate, de ce nu contactezi ambasada direct? dar sa nu speri ca vei obtine totul in timp scurt
cunsoc romani de 12 15 ani care muncesc la negru, sunt deja peste 58 60 ani si nu stiu zau din ce vor trai, pentru ca nu vor lua pensie. si nici apti de munca nu vor mai fii mult timp.Dar depinde si de tine.ce studii ai, ce vrei sa faci? Sunt romani f realizati in toate domeniile ...hehe unii o duc excelent. altii aduna sticle.le vand... eu una nu asi sta acolo, plus ca zborul de 12 14 ore nu este tocmai usor! Bafta pentru viza