| edward14 a întrebat:

Imi poate spune cineva (din Bucuresti de preferat) unde e statia de autobuz la Gara de Nord pentru linia E780(cea care duce la aeroport)? M-am uitat pe google maps si sunt mai multe, si n-as vrea sa fiu intr-o statie in care nu opreste autobuzul, mai ales ca o sa fiu in criza de timp.
Mersi anticipat! happy

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In cazul in care nimeni din Bucuresti nu-ti va raspunde! Statia "Gara de Nord" a liniei de autobuze expres E 780 catre aeroportul H. Coanda se afla pe B-dul Dinicu Golescu (statie comuna cu autobuzele 105, 123,178, 282,696).
La retur ( Aeroport -> Gara de Nod) statia liniei E780 se afla in Piata Garii de Nord.

| edward14 explică (pentru alessia5158):

Multumesc! tongue

| alessia5158 a răspuns (pentru edward14):

Cu placere!---ma bucur ca bucurestenii ti-au confirmat raspunsul meu.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In primul rand ca linia se cheama 780 nu E780. Statia se afla pe B-dul Dinicu Golescu, pe partea opusa Garii de Nord dar in dreptul ei, comuna cu liniile 105, 123, 178, 282 si 696. Cel mai bine iesi pe la coloane unde ai ghereta RATB apoi traversezi B-dul. Dinicu Golescu la semafor si ai ajuns.
Calatoria cu 780 o poti plati si prin SMS.
http://www.hotnews.ro/......-mobil.htm

| ChristianKalman a răspuns:

Hei! Ieși din Gara de Nord „pe la coloane" și o iei în dreapta, treci strada și apoi faci ușor dreapta din nou, fix în stația de acolo vine 790. E-ul ăla vine de la Express. Călătorie plăcută!

| edward14 explică (pentru ChristianKalman):

Multumesc! happy

| ChristianKalman a răspuns (pentru ChristianKalman):

Am vrut să scriu 780, scuzeee happy