| cutzubica a întrebat:

Imi puteti spune cat costa calatoria cu trenul din Bucuresti - Craiova?!
Distanta, timpul parcurs pe drum si ce reduceri pot beneficia?

Sunt elev!

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Http://www.mersultrenurilor.ro/Ruta/Bucuresti_Nord/Craiova
Aici ai tot distanta, timp parcurs ora de pornire sosire, pretul daca dai click pe pret si selectezi clasa a2-a vei obtine un pret care datorita faptului ca esti elev se va injumatati pentru tine.

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Intra pe infofer.ro scrii ruta si iti para exact trenurile, durata si pretul

| Elfa17 a răspuns:

Sunt multe legaturi... Cel mai bine e sa intri pe infofer.ro pentru ca acolo afli exact tot ce vrei sa stii. asa ca exemplu, o varianta mai matinala ar fi sa pleci din Bucuresti la 5:45 dimineata si ajungi la Craiova la 8:34, cu un intercity. distanta e de 209 km iar pretul pentru un elev la clasa a doua e de 53. 9ron. Alta ar fi sa pleci din Bucuresti 11:20 la si sa ajungi in Craiova la 15:35. Dar faci 250 de km si mergi cu un interregio, fostul accelerat. Pretul e, oricum mai mic, 44.5 ron. Cum am zis, infofer e foarte util happy