| ByaBii a întrebat:

Imi puteti spune cat mai multe destinatii turistice sau locuri cu foarte multe obiective turistice, deoarece eu si familia mea vrem sa mergem intro vacanta de o saptamana in care sa vizitam multe obiective turistice si nu stim unde am putea merge.Cine imi da cele mai multe locuri primeste funda.
PS. Sa nu fie la Praid, Sighisoara sau Turda deoarece am trecut deja pe acolo.

Răspuns Câştigător
| PurceluAtomic a răspuns:

Vatra Dornei (unde trebuie neaparat sa treci prin Pasul Tihuta spre Bistrita), Maramuresul (tot asa, drumul intre Bistrita si maramures este superb) Sibiu (aici e frumos sau urci spre Paltinis sau sa pleci spre Rm Valcea pe valea Oltului), Muntii Apuseni (eu am stat in Vartop si am mers sa vad toate pesterile), Transfagarasan (Balea lac), etc.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nordul Moldovei cu trecere prin Cheile Bicazului.Defileul Oltului si al Jiului, Transfagarasanul, Transalpina, Rucar-Bran.

| epurasu a răspuns:

Fascinaţie, rafinament şi opulenţă - Coasta de Azur

7 Tari in 7 zile

Venetia - Padova - Milano - Monaco -Monte Carlo - Nice - Geneva - Lausanne - Berna - Zurich - Viena
se asigura 7 nopti cazare hotel, 7 mic dejun transport cu autocarul---pret 350 euro/persoana!
daca vreti mai multe inf. va raspund.
Perioada : 21- 28 Iulie 2013

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la o agetie de turism cere cateva pliante si apoi hotaraste-te. Eventual un circuit care sa cuprinda mai multe zone.
Ce zici de manastirile din Moldova si Bucovina, lacul Rosu, cimitirul vesel?
Sau uite aici
http://adevarul.ro/......index.html

Răspuns utilizator avertizat
| gazza01 a răspuns:

Puteti merge in Moldova, vizitatzi Iasul, casa lui Ion Creanga, manastiri... Sau in Rm Valcea: perisaj frumos, Trans Alpina, bai termale, aer curat, bai cu apa sarata, Olanesti. Sau Sibiu: muzee, strazi frumoase, peisaje frumoase sau Transilvania: dierite castele, cetatzi, peisaj frumos, aer curat de munte. Sper ca am ajutat...

| ellaells a răspuns:

Transfagarasan, Sinaia, Sibiu.

| FallingLeaves a răspuns:

Poate te ajuta acest blog?

http://www.locuriuitate.com/

xD

| BlackFirefly a răspuns:

Poti face turul manastirilor din Bucovina, Humor, Voronet, Moldovita, Sucevita. etc. poate te ajuta acest site http://www.manastiri-bucovina.go.ro/...Transfagarasan, Transalpina, Cascada Bigar, Pestera Polovragi...

| Virgil1421 a răspuns:

Transalpina este un traseu de cateva zile suuperb