| Russenart a întrebat:

Salut, imi puteti spune ce te intreaba la casa de bilete a garii daca vrei sa iei un bilet de elev?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Despre romanul Neamul Soimarestilor. laughing
Eliberarea legitimațiilor de călătorie*) cu 50% reducere, precum și a legitimațiilor de călătorie gratuite, se face la casele de bilete din stațiile și agențiile de voiaj CFR, pe baza carnetului de elev vizat de unitatea de învățământ pentru anul școlar în curs, care va avea înscris pe prima filă codul numeric personal al elevului, respectiv pe baza adeverinţei doveditoare pentru elevii claselor pregătitoare și a certificatului de naștere în copie. În cazul elevilor care beneficiază de gratuitate carnetul de elev trebuie să conțină la rubrica "mențiuni" atestarea de către unitatea de învățământ a dreptului la gratuitate de care elevul beneficiază." Era pe site-ul CFR. Usor de cautat.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă ai carnetul de elev sau legitimația de la școală pentru ca să beneficiezi de reducere.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Te intreaba daca exista viata dupa moarte...

| Rihhana1 a răspuns:

Buna!
Oferi carnetul si primesti reducere 50%.