| Ginosaurus a întrebat:

In cate orase din Romania ati fost si ce parere aveti despre ele? In ce alte orase din Romania ati vrea sa mergeti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu prea am calatorit prin Romania, Am stat doar in Timisoara, am vizitat lugoj, periam atat, cluj, sibiu, Brasov, tot ardealul as vrea sa il vizitez

| Ginosaurus explică (pentru RAY):

E bine. Iti urez noroc.

| RAY a răspuns (pentru Ginosaurus):

Multumesc de fundita, anul asta voi pleca in dumbraveni =sibiu

| Ginosaurus explică (pentru RAY):

Cu placere.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am mers in foarte multe, aproape in toate cele mai mai putin Timisoara, iar in Cluj am fost mai de mult inainte de boom ul asta economic al lor.

Brasovul si Sinaia (ca si ala e oras) vor fi mereu pe primul loc in preferintele mele.

Apoi Sibiul e un oras extrem de frumos sa nu mai zic de Sighisoara.

De Iasi nu zic nimic ca e orasul natal.

Alba Iulia a facut o treaba excelenta cu renovarea cetatii, chiar merita vizitat.

Bucurestiul clar are punctele lui forte, arhitectura superba, parcuri frumoase, istorie multa, distractie.

Oradea la fel, un oras frumos, cu arhitectura, cu deschidere catre vest ca si Clujul de altfel.

Piatra Neam un oras de munte cu potential insa prea putin promovat.

Si baia mare mi-a parut un oras linistiti si dragut, la fel ca si Sighet sau Suceava.

La polul opus, Craiova si Constanta nu mi au inspirat decat tiganime si cocalarism.

Buzaul pare un oras uitat de lume pe aceeasi linie moarta cu orase precum Vaslui, Botosani, Galati, Bistrita, Drobeta.

Bacaul un oras cu o circulatie pe care nu am inteles-o niciodata.

Miercurea Ciuc si Sf Gheorghe mi au parut niste orase parasite. arata urat.

Ramnicul Sarat plin plin plin de tigani.

Mi as dori sa vad Timisoara si Targu Mures

| Ginosaurus explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns, este foarte lung si va multumesc ca ati stat sa scrieti atat, chiar va multumesc dar nu accept rasismul. Cum adica este plin de romi? Aveti ceva cu ei?

| sir sanjei a răspuns (pentru suntserios):

Sa nu te grabesti prea tare sa vezi Timisoara. E in constructie si foarte aglomerata si plina de paf.

| suntserios a răspuns (pentru Ginosaurus):

Nu romi... tigani, tigani needucati, nespalati, scursura societatii.

| Ginosaurus explică (pentru suntserios):

Scz dar esti un bou daca crezi asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru Ginosaurus):

Nu nu...

cand nu o sa mai blocheze cate o strada cand fac nunti ca sa isi arate aurul si masinile furate

cand nu o sa mai trebuiasca sa imi pazesc portofelul in tramvam

cand o sa merg in Paris si nu o sa ii mai vad jucand alba neagra sub turnul Eiffel

cand o sa merg in Londra si nu o sa ii mai vad cersind pe la toate colturile

cand o sa merg in supermarket si nu o sa ii mai vad band din sticle de suc si punandule la loc pe raft

cand nu o sa mai existe cartiere precum ferentari

cand o sa ma urc intr-un taxi in Bucuresti si nu o sa mai aud manele

poate atunci o sa ii numesc romi, pana atunci sunt tigani jegosi.

| Kiwibibilă a răspuns:

Eu stau în Galaţi şi părerea mea este că e de maxim c*cat.
Apoi am mai fost la Braşov, un oraş sublim.
Bacau e un oraş drăguţ dar nu departe de Galaţi.
Nici Brăila nu m-a impresionat.
Sighetu Marmaţiei mi s-a părut un oraş foarte frumos şi curat.
Constranţa şi Mangalia sunt foarte mişto.
Aş vizita toate oraşele din Ardeal. Am auzit că sunt net superioare celor moldovene/oltene.