| miriam18 a întrebat:

In cutrand voi pleca in Anglia si problema este ca zbor pentru prima data si am doar bagaj de mana. Imi poate spune cineva ce pot lua in el. Dau funda

Răspuns Câştigător
| miriam18 explică:

Bună! Poţi lua orice înafară de arme sau obiecte ascuţite. Lichide poţi lua, dar când îţi va face controlul la geanta de mână, îţi va cere să le bagi într-o pungă. Telefoane, tablete sau laptopuri va trebui să le scoţi din geantă şi să le pui separat, într-o altă lădiţă. (Geanta o bagi într-o lădiţă, la fel cureaua dacă ai pentru că acea cataramă este considerat un obiect metalic, iar telefonul, tableta sau laptopul le vei pune într-o altă lădiţă, lângă lădiţa cu geanta). Trec pe ceva bandă rulantă ca să verifice pe nişte camere că nu ai arme sau obiecte ascuţite sau chiar druguri (am uitat să menţionez că nu ai voie să pui droguri în geanta de mână, dar ţigări poţi pune, dacă fumezi laughing ). Treci şi tu printr-o portiţă ca să se asigure că nu ai în buzunare droguri, arme sau alte obiecte ascuţite. După ce treci prin portiţă, îţi vei recupera geanta şi obiectele electronice.

| Gogu06 a răspuns (pentru miriam18):

Ma pune sa ma aplec si sa tusesc?

| AlexandraCris a răspuns (pentru Gogu06):

waiting Dacă vei ţine neapărat...

| miriam18 explică (pentru miriam18):

Pot lua cateva tablete de ciocolata ca merg la nepoteii mei?

| AlexandraCris a răspuns (pentru miriam18):

Da.

5 răspunsuri:
| Dxi a răspuns:

Cand pleci din Romania nu se uita in geanta, doar o trec prin filtrul ala, de siguranta. ( Asa imi aduc eu aminte ).dar cand am plecat din Italia mi-au scos tot din geantalaughing aveam o cutie de nesquick, o carte, portofel, telefon, nimic "ingrijorator". ai grija ce iti iei ca ori raman in tara ori raman la aeroport :*