| UnkownHD a întrebat:

in ultima intrebare am intrebat daca pot sa ajung din Arad in Tg. Neamt si cam toti mi-ati raspuns ca pot sa ajung cu trenul. este alta metoda de a ajunge fara a folosi trenul? cu trenul este si foarte lung drumul. gen sa fie un autobuz / autocar / microbuz etc...
Vreau sa mentionez ca am varsta de 15 ani dar nu cred ca este vreo problema,

Dau funda la raspunsuri cat mai bune.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti merge cu autobuzul, dar vei schimba in doua locuri, in Cluj si in Suceava, de exemplu. Si va dura in jur de 16 ore minim.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu sunt legaturi directe si daca vei merge cu auto, vei merge doar cu intreruperi si va trebui sa dormi peste noapte prin hoteluri.
Exemplu: http://bit.ly/2rzeQED
http://bit.ly/2GbIVxx
http://bit.ly/2G9OHPZ

| flixbuster a răspuns:

Deci, fii atenti aici:

1. Arad - Timisoara: 55 minute cu masina (vezi cu Google Maps);

2. Timisoara - Iasi: 1 ora 10 minute cu avionul:
http://www.google.ro/flights si cauti de la Timisoara la Iasi, vezi zborul Blue Air.

3. Iasi - Tg. Neamt: 1 ora 45 minute cu masina (vezi cu Google Maps).

Mai rapid de atat nu gasesti. Mai ieftin da.

| DumitruS a răspuns:

Incearca bla bla car. Dar ce faci in Tg Neamt? happy

| UnkownHD explică (pentru DumitruS):

Vreau sa-mi vizitez iubita. dar inteb pentru la vara ca sa stiu de acum cum fac rolling on the floor)

| DumitruS a răspuns (pentru UnkownHD):

Sa inteleg ca pana la vara nu o vezi? laughing Pai vezi variantele de mai sus.

| UnkownHD explică (pentru DumitruS):

Pai o sa vad eu. sper ca la vara sa pot merge sa ma intalnesc cu ea. e cam departe. adica nu e asa departe pentru ca mai am de mers 2900km pana in Romania si dupa mai inca 500 de km pana la ea. as merge si cu trenul dar am auzit ca e periculos si na. nu prea te risti rolling on the floor. si sa bagi masina e foarte scump. adica eu am calculat undeva la 200-300 de euro big grin. pana la vara mai gasesc / intreb eu rolling on the floor

| ziftode a răspuns (pentru UnkownHD):

Astia au folosit corelarea quantica ca sa teleporteze cativa fotoni, curand o sa fie ca in Star Trek, intrii intr-o cabina telefonica, bagi fisa, apesi pe un buton si iesi pe un alt continent... asteapta putin si o sa vezi big grin

| Anonim34231 a răspuns:

Poti intra pe google si sa scrii, Arad Tg Neamt curse autocare si acolo o sa iti deie mai multe siteuri cu autobuze sau poti incerca cu bla bla car.