Întrebare recomandată | Dorina_Dorina_1916 a întrebat:

Salut happyMa intereseaza care este situatia in Tunisia, Africa. Cat de sigur este sa calatoresti acolo?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pe pagina web: www.mae.ro, la rubrica „Sfaturi, alerte de calatorie ", gasesti informatii actualizate(ultima actualizare pentru Tunisia:20.09.016) :https://www.mae.ro/travel-alerts/2928

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Zonele învecinate Libiei și Algeriei, ca și Parcul național Libyen och Algeriet, cat și Parcul național Jebel Chaambi sunt de evitat.
Stațiunile turistice litorale sînt ok.

Deci, Tunisia numai dacă e necesar.

Sursa: Ministerul de externe al Suediei.