Întrebare recomandată | galactic5 a întrebat:

Maine dimineata am zbor cu avionul, spre Portugalia si am o escala, ma puteti ajuta sa inteleg cum sta treaba cu escala? Am printat doua foi, pe una scrie Bucuresti -Madrid si pe una Madrid - Porto, din ce am inteles trebuie sa-mi dea un bilet pentru fiecare? Imi poate explica cineva cum functioneaza

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe 1 bilet zice tot traseul, cand te dai jos in madrid urmezi nr de zbor de la urmatorul avion, vine indicat pe ecranul de informatii cu alte nr de zbor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o sa ai 2 bilete. Te dai jos la Madrid și cauți următorul zbor spre porto

| mihai69 a răspuns:

Foile printate de tine sunt formularele de boarding pass pe care le obții după ce faci procedura de check-in online.
NU o să ai niciun „bilet" sau alt document în afara acelor foi (și nici nu ai nevoie).
La prima destinație (Madrid) vei debarca și apoi o să cauți pe panourile cu „Plecări" cursa cu numărul scris pe al doilea boarding pass pe care îl deții. Urmezi indicatoarele și te prezinți acolo la poarta de îmbarcare.
La poartă arăți foaia ta și vei urca în al doilea avion.