| SorinelCopilu a întrebat:

Salut nu stiti nouă Românilor ne trebuie pașaport pentru Australia
Stiu ca trebuie viza dar pe site-ul de vize imi cere numarul de pasaport

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pai viza pe crezi ca se pune? Pe CI? laughing))) Daca iti trebuie viza sa intri in tara x, iti trebuie automat si pasaport. Sau sunt tari unde nu iti trebuie viza, dar iti trebuie pasaport. Nu poti intra doar cu cartea de identitate ca in UE. Japonia e un exemplu bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gândit sa te oferi voluntar la serviciul lor de pompieri? Sunt incendii în Australia! Ard paduri, ard ursii koala. E vai de capul lor.

Bula
| Bula a răspuns:

Cetatenii UE pot circula in UE pe baza de carte de identitate sau pasaport.
In toate celalalte cazuri este nevoie de pasaport, respectiv si de vize.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pe ce vrei sa iti puna viza?

| Bizon95 a răspuns:

La spitalul noua se cauta oameni EXACT CA TINE!
stii ca "trebuie VIZA" dar "nu esti sigur de pasaport"

PE CE SE PUNE VIZA?!?!?!?!?!
LA TINE PE FRUNTE?!?!?!?! SERIOS?!?!?!?!?

viza se pune NUMAI PE PASAPORT... PUNCT!