| Seewk_Skrool_1985 a întrebat:

O intrebare.

In August am de gand sa ma duc la mare, cu prietenii, inca nu stiu un numar exact de cate persoane o sa mergem.
Cazarea ne ajunge cam 500 de lei de persoana.
Ideea e ca nu stim cam cati bani ar trebui sa avem pe langa, voi ce spuneti. Ce suma ar trebui sa mai luam la noi. 800-900 de lei credeti ca sunt suficienti, adaugat si transportul cu trenul in banii acestia.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru mancare mai trebuie sa calculezi cel putin jumatate cat pentru cazare, iar pentru tren inca pana la 150-200 lei (medie).
La acei bani puteti negocia un sejur decent pe litoralele Adriatice, grecesti sau chiar in Alitalia, cu biletul de avion si mancarea inclusa, aglomeratie mai redusa si fara meduze si alge in putrefactie... tongue

| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim ce obiceiuri aveti voi? Daca mergeti in club ramaneti rapid fara cateva sute de lei.

| Seewk_Skrool_1985 explică (pentru darrio2007):

O sa evitam cluburile dar nu si bautura.

| timisoara a răspuns:

Eu cred că va puteți descurca cu 900 lei. Biletul de tren nu stiu cat costa însă ar trebui să vă încadrați dacă nu mergeți la cluburi si nu stricați banii aiurea. Mâncați pe unde îi mai ieftin, cumpărăturile de l supermarket si va descurcați.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare voi nu realizati sa sunt stupide intrebarile astea cu cati bani sa ne luam? De ce ai impresia ca lumea face acealasi lucru cand pleaca undeva?

Unii mananca covrigi cu iaurt si beau o bere la 5 zile in vacanta.
Altii mananca de 3 ori la restaurant si beau 10 beri scumpe seara.

... chiar nu avem noi de unde sa stim cat si pe ce vrei tu sa cheltui

| Bondarel99 a răspuns:

Ai omis un detaliu foarte important. Cat ai de gand sa stai acolo?

| Seewk_Skrool_1985 explică:

O sa stam 7 zile

| Seewk_Skrool_1985 explică:

Avem de gand sa stam 7 zile acolo. Evitam cluburile.