| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut,pentru ce I care călătoresc cu trenul! Dacă acceleratul oprește în gara doar un minut? Asa îmi arata pe aplicație dar totuși intr-un minut nu ai timp sa cobori

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sta putin mai mult nu 1 minut.

| darrio2007 a răspuns:

Ai destul timp sa cobori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sari jos.

| Catrice a răspuns:

Aia e, pleacă fără tinehee hee

| Lioana a răspuns:

Daca stii ca trenul sta in gara doar 1 minut, te pregatesti din timp. Iti duci bagajele la usa si astepti oprirea trenului. Trenul nu va pleca pana cand nu da semnalul impiegatul de miscare. Deci nu va porni cat oamenii inca coboara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urci din mers.

| LittlePoppy a răspuns:

Ai timp berechet. Doar ca tu va trebui sa te ridici de pe scaun si sa mergi la usa din timp, nu dupa oprirea trenului.

| Pnin a răspuns:

Cum sa nu ai timp? Te duci la ușă cu 5 minute înainte.

| Kamiyashiro a răspuns:

"Asa îmi arata pe aplicație"?
In cazul in care noi toți trăiam in Japonia ceea ce spui tu era o problemă dezbătută deja de consiliul tehnologic al căilor ferate japoneze. Dar fiind ca trăim in Europa, nu ai scris ca in România, e posibil ca stationarea sa fie doar 1 minut. Am văzut asta in Italia si Austria in gări de obicei mici, cum le spunem noi Halta. In România la halta se stă un minut dar la trenurile personale. Un accelerat oprește in gările importante nu in fiecare sat si are staționare până la 10 minute. Daca e doar un minit staționarea înseamnă ca e o halta, unde probabil coboara 1-2 nene si urca tot puțini.