| Unanonimdepetpu a întrebat:

Pot circula singur cu Autocarul din Romania pana in Germania daca am doar 17 ani si parintii divortati?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti circula singur, trebuie sa ai o declaratie notariala, data de fiecare parinte si un insotitor major. Fara asta nu te lasa sa iesi din tara.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si asa mult nu mai e pana la 18

| MaryMaria333 a răspuns:

Mai 1 an. Cata vreme esti minor si vrei sa iesi din tara poti dar numa cu pasaport, un insotitor adult sau imputernicire de la parinte.

| Justme79 a răspuns:

Buna numai daca ai procura de la mama ta sau chiar probabil de la ambii părinții îți trebuie asta in cazul in care au custodie comuna sau ești lăsat doar cu mama ta dar în ambele cazuri ai nevoie de procura fiindcă ești încă minor happy

| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu, ai nevoie de un act notarial de la parinti