| suntbelea a întrebat:

Salut pot intra in Romania daca am 16 ani? fara parinti? Tinand cont ca ma duc cu altcineva care este din orasul meu, si nu as vrea ca la vama sa nu ma primeasca in Romania. am Pasaport buletin tot! astept raspuns multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti intra, doar la iesire nu te lasa fara declaratia parintilor, daca nu mergi cu ei si un insotitor major, inapoi poti veni cu oricine si chiar si singura. Numai bine!

2 răspunsuri:
| suntbelea explică (pentru Ioandelasal):

Da dar uite eu inca mai intreb in stanga si in dreapta, Si oameni se impart in 2 tabere, uni ca au intrat in Romania singur doar cu buletinul, Alti ca iti trebuie procura, chiar nu stiu ce sa fac.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru suntbelea):

Ce ti-am spus eu este corect, stiu foarte bine asta. Si nu este nici o procura, actul cu care minorii ies din tara este o declaratie autentica.