| idealman a întrebat:

Salut prieteni! Vreau sa merg la mare in Bulgaria la Balcik si nu stiu care e procedura. Este valabil RCA -ul nostru? Trebuie sa platesc vreo taxa la iesire? Daca nu am rezervare credeti ca voi gasi cazare? Multumesc celor care ma vor ajuta!

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vignieta = 7 euro la bulgari, poti gasi cazare, este valabil rca-ul, dar mai bine incearca delta sau muntele iti recomand vama buzaului

| pietrean a răspuns:

Nu trebuie nici-o taxa la iesirea din Romania. Cand intri in Bulgaria, platesti 5 euro(daca stai 7 zile) rovinieta.RCA-ul este valabil si la ei.
Nu te sfatuies sa pleci fara un bilet, luat de la noi, de la o agentie buna! Sunt acum oferte "last minute".Asa ai siguranta ca o sa ai cazare, masa(daca vrei) si nu platesti mai mult, daca te duci pe cont propriu.
Am fost in Bulgaria de 8 ori, asa ca stiu foarte bine totul. Daca vrei sa mai afli ceva, intreaba-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este valabil RCA-ul si nu trebuie sa platesti decat intre 7 sau 10 euro, vacanta placuta!

| FIFA14 a răspuns:

Du-te la agentie.
Poti gasi oferte interesante.