Întrebare recomandată | Drragos a întrebat:

Saptamana viitoare vreau sa merg intr-o mica excursie. Pana acum m-am hotarat sa merg pe Cheile Bicazului si sa ma cazez langa Lacul Rosu. Chestia este ca dupa nu stiu unde sa merg, as vrea sa merg mai sus, prin Bucovina si sa stau si acolo vreo 2 zile. Daca stiti, ati fost pe acolo sau sunteti de prin zona si puteti sa imi recomandati un traseu, ce anume sa vizitez ( nu decat manastiri ). Sau daca stiti prin jurul bicazului ceva interesant, orice. Astept orice parere,sfat, idee. Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zona e plina de manastiri, dar daca vrei altceva pe la Durau este o cascada la vreo 2 ore de mers. La Tg Neamt poti vedea cetatea care este abia renovata, iar la Suceava cetatea de scaun (era in curs de renovare anul trecut)

2 răspunsuri:
| Cosmiin_Cosmy_1999 a răspuns:

Ai fost la Zetea? Este foarte frumos, la fel si Transfagarasan. Sper ca te.am autat baftaa

| suntserios a răspuns (pentru Cosmiin_Cosmy_1999):

Omu intreaba de Bucovina si tu ii zici de Transfagarasean. Nu prea le ai cu geografia nu?