| johnd a întrebat:

stie cineva un loc in delta sau pe langa unde as putea sa petrec un week end cu cortul. dar sa pot ajunge cu masina si sa pot prinde si ceva peste?

1 răspuns:
| oOAndreeaOo a răspuns:

Buna! Te poti duce in Delta Dunari sau la Portita. Amandoua sunt un fel de insule( o fasie de pamant intre 2 rauri - cum s-ar zice).Prima data ajungi in port cu masina apoi iei un vapor(mic). Ajungi pe acea insula si te poti caza la niste casute sau sa iti instalez cortul intra zona de camping speciala. Poti si pescui daca vrei.La delta apa e cu multe alge si nu prea poti innota.In Portita apa este mai curata si fara pietre, doar nisip fin. Sper sa iti fiu de folos.