| maphiotul a întrebat:

Salut.
Stiti careva, am voie sa duc in bagajul de mâna in avion o cutie de viermi vii?
Mersi

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A duce cu tine înseamnă a-i introduce în țară ca animale vii. Acestea dacă ajung acolo în mediul natural, iar tu nu ai cum să împiedeci asta, pot provoca dezastre ecologice. Strict interzis. Dacă-i declari ți-i ia. Dacă nu-i declari și te prinde, tot ți-i ia ți îți mai și trântește o amendă de 1000 $.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

100% sigur nu. Asemenea animale sunt interzise la export în orice țară.

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

Da nu-i export.i duc cu mine, in bagajul de mână
Nu i trimit ca si pachet

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

Dar daca le fac pașaport? laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru maphiotul):

A duce cu tine înseamnă a-i introduce în țară ca animale vii. Acestea dacă ajung acolo în mediul natural, iar tu nu ai cum să împiedeci asta, pot provoca dezastre ecologice. Strict interzis. Dacă-i declari ți-i ia. Dacă nu-i declari și te prinde, tot ți-i ia ți îți mai și trântește o amendă de 1000 $.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| UserRo10 a răspuns:

Doar daca mananci viermii si ii scoti la destinatie

| MrAM a răspuns:

Pentru ce ai face asa ceva in primul rand?

| maphiotul explică (pentru MrAM):

Pentru ce?
Daca iti spun pe urma trebuie
sa te omor laughing

| maphiotul explică (pentru MrAM):

Hai că iti spun happy
Merg in Germania si ca sa am la pescuit
In zona unde merg eu nu sunt magazine pentru pescari ca la noi

| NisipLaMare a răspuns (pentru maphiotul):

Dai la garnele proaspete (bucatele mici gen vierme pe ac).winking

| Vehuiah07 a răspuns:

Salut! Nu ai voie cu viermi în avion.

| maphiotul explică (pentru Vehuiah07):

Da scrie undeva, e vreo regula? ca nu am gasit pe site-ul companiei
Daca i duc intr-un borcan mic cine stie?