| David8993 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12a, profil turism, am atestat cu tema S.U.A- Destinatie turistica internationala, cam ce ar trebui sa fac la Studiul de caz, o idee ceva? Ca sincer, habar n-am multumesc.

Răspuns Câştigător
| alecsawng01 a răspuns:

Pai 1. poti intra pe site uri gen Organizatia Mondiala a Turismului si sa analizezi datele alea, gen sa cauti cati oameni aleg sa mearga in SUA ca destinatie turistica
sau 2. sa faci o cercetare tu de la 0, adica faci un chestionar pe 25-50 de persoane de exemplu din mai multe tari daca ai putea, in care pui niste intrebari gen cati ani ai, ce gen esti, din ce tara esti (intrebari demografice) si o intrebare main: ati alege sau ati ales vreodata sua ca destinatie turistica? si analizezi chestia aia, faci grafice, pui procentaje si cam asta i tot, la fel si la datele alea, trebuie facute niste grafice, pui niste procentaje, si cam atat stiu eu

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Asta n-ar trebui să îți spună cumva profesorul care te îndrumă?!?