| Curiosu a întrebat:

Sunt din Brăila și as vrea sa știu ce locuri din Romania v-au impresionat și as putea sa vizitez și eu în viitorul apropiat?

6 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Transfagarasanul, Castelul Peles (si Pelisor), Castelul Bran, Manastirile din Moldova, zona Maramuresului (mai ales pentru obiceiurile de sarbatori).

| dacia63 a răspuns:

Buna,
in 2011 am ramas impresionata de Cheile Bicazui si imprejurimi,
m-am simtit excelent in statiunea turistica langa barajul Bicaz

| LittleMissCupcake a răspuns:

Poti vizita Targu Jiu. Este un oras frumos, unde aproape peste tot sunt tot felul de sculpturi si sunt Poarta Sarutului, Aleea Scaunelor, Masa Tacerii si Coloana Infinitului. Si sunt si niste muzee foarte intersante, unul din ele chiar langa parc.

| Anonymous1247 a răspuns:

Bucovina :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheile Turzii, Salina din Campia Turzii, in Apuseni la Mariselu (Belis).

| letulipenoir a răspuns:

Zona Padis,Muntii Apuseni(Cetatile Ponorului,Cheile Galbenei, cheile Somesului Cald, cascada Voalul Miresei,)sa mergi in sezonul cald(vara) si sa fii dotat cu echipament.