| Lem0n112 a întrebat:

sunt minor trebuie sa plec cu avionul azi intrebarea mea este trebuie sa ma prezint cu un parinte sau un major la aeroport sau pot si singur? Am procura de la ambi parinti bilet tot.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te prezinti singur la aeroport, daca ai declaratie notariala autentica (nu procura) de la ambii parinti.

| AnonimKidd a răspuns:

Nu poti. Am doua rude in Canada ( minori ) si parintii cand i-au trimis in Romania a trebuit sa angajeze un supraveghetor care sa aiba grija de copii pe tot parcursul zborului.

| Lem0n112 explică (pentru AnonimKidd):

Asa e si la mine, am sa fiu instotit-supravegheat de un angajat al liniilor aeriene, pe mine ma intereseaza daca este posibil sa am probleme in aeroport ca nu sunt cu un parinte * sa ma predea *

| lascuiulian92 a răspuns:

Nu poti singur, trebuie sa fii insotit de o persoana majora, unu` din cei 2 care ti-au dat procura.

| Ovidiuo a răspuns:

Unul dintre parinti!

| Lem0n112 explică:

Va rog sa raspunda cineva care stie sigur

| Marian_Dragos_1996 a răspuns:

Nu poti trebuie sa mergi cu cine cu un parinte.