| Golomoz_Daniel_1998 a întrebat:

Salut, sunt student la o facultate din Galati, si am auzit ca biletele de tren sunt gratuite. Ce trebuie sa fac pentru a beneficia de gratuitate, ce acte etc, detalii plss. funda

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Sa ai legitimatia vizata pe anul acesta. Cand iti iei biletul, prezinti legitimatia si atat. N-au nevoie de buletin, ii intereseaza sa vada ca esti student si CNP-ul, care e trecut si acolo. Mie nu mi s-a cerut niciodata si in ultimele 2-3 luni am fost in fiecare weekend cu trenul. Controlorul nu iti cere legitimatia decat daca iti cumperi biletul de la el, dar e bine sa le ai la tine.

2 răspunsuri:
| Someoneeene a răspuns:

Te duci cu legitimatia de student si buletinul, iti faci bilet si in tren ii prezinti controlorului biletul insotit de legitimatie si buletin

| andrei390 a răspuns (pentru Someoneeene):

Buna ziua andruska ai dreptate. O zi placuta sa ai