| FizZAleX a întrebat:

Am cateva intrebari legate de America.

*Cam ce viza imi trebuie ca sa ma duc la munca in America si cum procedez ca sa o obti? n, tin sa precizez ca nu am nici o ruda acolo sa cunostinta.

*cam cat costa un bilet de avion bucuresti-new york?

Răspuns Câştigător
| MrrMihai a răspuns:

Viza pentru munca in America este de tipul J1, asta daca esti student. Si cel mai simplu e sa te inscrii in programul Work & Travel, sunt foare multe agentii care se ocupa cu asta. Pe bilet eu am dat vara trecuta 750$ Bucuresti-Washington, NewYork-Bucuresti

| MrrMihai a răspuns (pentru MrrMihai):

Si nu e complicat de loc daca stii sa legi cateva cuvinte in engleza, te duci la interviu la ambasada Americii, vorbesti cu Agentul de acolo si e in regula, pentru alte detalii iti stau la dispozitie

| SüßesHäschen a răspuns (pentru MrrMihai):

Dar un blilet pana in Denver(Colorado) cat costa?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Viza de munca in SUA se acorda foarte greu, sunt proceduri complicate si caine surd la vanatoare n-o sa reusesti. Poate ai mai mult noroc la loteria de Green Card.

Un bilet la TAROM costa in jur de 1300 de euro (numai dus).