| MihaelaDart a întrebat:

Am facut 2 printscreen-uri de la 2 rute diferite.
Prima este Bucuresti - Koln https://imageshack.com/i/pcakarh0p cu pret de pornire bilet 35 euro + taxe ajunge la 68 euro

si a doua Bucuresti - Dortmund https://imageshack.com/i/pdUqCqMcp pret de pornire 22 euro + taxe este 51 euro

Intrebarea este, din ce cauze la traseul Koln la plata online cu cardul Visa si oricare ce as alege mi-ar lua cu o taxa de 10 euro si la traseul cu Dortmund nu este deloc? Lamurititi-ma va rog... pana la plecarea mea cred ca va mai intreb de 10 ori si altele, scuze, dar e primul meu drum cu avionul...

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

ESky e un sait de REvânzare de bilete (cum e hotels.combined sau altele pentru hoteluri); du-te direct la saitul companiei la care au găsit ei bilet - vei obţine un preţ ceva mai bun (chestie verificată de mine deja de câteva ori).
Diferenţa de taxare a plăţii electronice e dată cel mai probabil de către compania aeriană, care vrea astfel să mai „sugă" nişte bani fără să ofere practic nimic în schimb.